66, 24-16, 24: (370•0, 01+0, 004, 3•1000) ?

+3
Ответы (1)
  1. 12 сентября, 10:26
    0
    66,24 - 16,24 : (370 * 0,01 + 0,0043 * 1000) =

    = 64,21

    370 * 0,01 = 3,7

    0,0043 * 1000 = 4,3

    3,7 + 4,3 = 8

    16,24 : 8 = 2,03

    66,24 - 2,03 = 64,21