А) 1 2/3+3 4/5;

б) 2 3/5*10/13

в) 5 1/4: 7/8

+4
Ответы (1)
  1. 23 октября, 02:07
    0
    а) 1 2/3 + 3 4/5 = 5/3 + 19/5 = (25+57) / 15 = 82/15 = 5 7/15

    б) 2 3/5 * 10/13 = 13/5 * 10/13 = 2

    в) 5 1/4 : 7/8 = 21/4 * 8/7 = 6