2,1/2:0,5+3,6=?

1,3/4 х0,4+0,3=?

7/10:0,2-0,5=?

+2
Ответы (1)
  1. 20 марта, 17:21
    0
    2,1/2:0,5+3,6=2,5:0,5+3,6=5+3,6=8,6

    1,3/4 х0,4+0,3=1,75*0,4+0,3=0,7+0,3=1

    7/10:0,2-0,5=0,7:0,2-0,5=3,5-0,5=3