3 х-1=2 (х-2) 2) 3 (х+5) = 7-5 х 3) 19 (у-9) = 3 (у+7) 4) 4 (х-9) = 3 (х-8) 5) 3 (2 х-9) = 5 (х-4) 6) 7 (3-2 х) = 15 (1-х)

+1
Ответы (1)
  1. 13 января, 13:35
    0
    3 х-1=2 (х-2) 3 (х+5) = 7-5 х 19 (у-9) = 3 (у+7)

    3 х-1=2 х-4 3 х+15=7-5 х 19 у-171=3 у+21

    3 х-2 х=-4+1 3 х+5 х=7-15 19 у-3 у=21+171

    х=-3 8 х=-8 17 у=192

    х=-1 у=11,3