Решить:

(5,3-2,85) * (2,4 - 1,14) + (10 - 1,4) * (14,1 - 11,6)

(532,4 - 198,7) * (2,4 - 1,8) + 2,634 * (15 - 12,5)

+5
Ответы (1)
  1. 26 июля, 10:07
    0
    (5,3-2,85) * (2,4-1,14) + (10-1,4) * (14,1-11,6) = 2,45*1,26+8,6*2,5 = 3,087+21,5 = 24,587

    (532,4-198,7) * (2,4-1,8) + 2,634 * (15-12,5) = 333,7*0,6+2,634*2,5 = 200,22+6,585 = 206,805