50 + (40-29) + 13

(50+40) - (29+13)

50 + (40-29+13)

72 - (39+26) - 6

(72-39) + 26-6)

72 - (39+26-6)

+1
Ответы (1)
  1. 10 марта, 13:42
    0
    1) 50 + (40-29) + 13=50+11+13=50+24=74

    2) (50+40) - (29+13) = 90-42=48

    3) 50 + (40-29+13) = 50 + (11+13) = 50+24=74

    4) 72 - (39+26) - 6=72-65-6=7-6=1

    5) (72-39) + 26-6=33+26-6=59-6=53

    6) 72 - (39+26-6) = 72 - (65-6) = 72-59=13