4 5/14 + (5 1/12-3 4/21) = ?

+3
Ответы (1)
  1. 11 июля, 23:59
    +1
    4 5/14 + (5 1/12-3 4/21) = 4 5/14 + (5 7/84-3 16/84) = 4 5/14 + 1 75/84=

    4 30/84+1 75/84 = 5 105/84 = 6 21/84 = 6 1/4 = 6,25