9 * (108/12) - 540/90*8+42=

+3
Ответы (1)
  1. 2 мая, 08:36
    0
    9 * (108/12) - 540/90*8+42=

    1) 108/12=9

    2) 9*9=81

    3) 540/90=6

    4) 6*8=48

    5) 81-48=33

    6) 33+42=75

    Ответ: 75