Прямоуг:

а-5 см

в-на 5 см Б

P-? см

S-? см

+1
Ответы (2)
  1. 14 мая, 12:03
    0
    P-5+5=10

    s-10*2=20

    ответ p=10 a s=20
  2. 14 мая, 12:59
    0
    B=5+5=10 см

    P=a+a+b+b

    P=5+5+10+10

    P=30 см

    S = a*b

    S=5*10

    S=50 см в квадрате