20: (6 3/11+1 8/11) + (2/5-5,8) : 5

+2
Ответы (1)
  1. 7 февраля, 10:47
    0
    20: (6 3/11+1 8/11) + (2/5-5,8) / 5=1,42

    1) 6 3/11+1 8/11=8

    2) 20/8=5/2=2,5

    3) 0,4-5,8=-5,4

    4) - 5,4/5=-1,08

    5) 2,5-1,08=1,42