40: (-1/8) : 3 1/5: (-7 1/7)

+1
Ответы (1)
  1. 1 мая, 13:03
    0
    40 / (-1/8) / 3 1/5 / (-7 1/7) = (-320) / 16/5 / (-50/7) = (-320*5/16) / (-50/7) = - 100 / (-50/7) = 100*7/50=14