2/7+3/7; 11/15-7/15.

1/2+1/4; 2/3-4/9

+5
Ответы (2)
  1. 27 января, 16:27
    0
    2/7+3/7=5/7;

    11/15-7/15=4/15.

    1/2+1/4=2/4+1/4=3/4;

    2/3-4/9=6/9-4/9=2/9
  2. 27 января, 19:25
    0
    2/7 + 3/7 = 5/7

    11/15 - 7/15 = 4/15

    1/2 + 1/4 = 2/4 + 1/4 = 3/4

    2/3 - 4/9 = 6/9 - 4/9 = 2/9