А) (1:20) + (1:30)

Б) (1:9) + (1:9) + (1:9)

+5
Ответы (2)
  1. 10 мая, 14:28
    0
    А) 1/20+1/30=1/12

    б) 1/9+1/9+1/9=1/3
  2. 10 мая, 15:37
    0
    1/20+1/30=3/60+2/60=5/60=1/12

    1/9+1/9+1/9=3*1/9=1/3