5 6/55 + 3 9/44 - 4 7/22

+3
Ответы (1)
  1. 18 марта, 14:09
    0
    5 6/55 + 3 9/44 - 4 7/22 = 281/55 + 141/44 - 95/22 = 1124/220 + 705/220 - 950/220 = 879/220 = 3 219/220

    ИЛИ

    5 6/55 + 3 9/44 - 4 7/22 = (5 + 3 - 4) + (6/55 + 9/44 - 7/22) = 4 + (24/220 + 45/220 - 70/220) = 4 + (-1/220) = 3 119/220