7 x - 9 / 12 = 35 / 84 :

+4
Ответы (1)
  1. 11 июня, 17:48
    0
    7x=35/84+9/12 35/84+9/12 = (35+63) / 84=98/84=7/6

    7x=7/6

    x=7/6:7

    x=1/6