12 - (х+4 7/15) = 5 13/15

+5
Ответы (1)
  1. 14 декабря, 13:54
    0
    12 - (х+4 7/15) = 5 13/15

    12 - x - 4 7/15 = 5 13/15

    12 - 4 7/15 + 5 13/15 = x

    180/15 - 67/15 + 88/15 = x

    x = 201/15 = 13.4