1/3x + 1 = - 1/4 (x + 4/5)

+3
Ответы (1)
  1. 6 мая, 18:40
    0
    1/3 х + 1 = - 1/4 х - 1/5

    1/3 х + 1/4 х = - 1 - 1/5

    7/12 х = - 1 1/5

    х = - 6/5 : 7/12

    х = - 2 1/8