3 - (1/6+2/3) ; 4 5/6 - (2 3/8+7/12) ; 7 - (2 3/4+7/12) ; 6 1/4 - (3 2/5+3/8) ;

+1
Ответы (1)
  1. 22 января, 07:25
    0
    3 - (1/6 + 2/3^2) = 3 - (1/6 + 4/6) = 3 - 5/6 = 2 1/6

    4 5/6 - (2 3/8^3 + 7/12^2) 4 5/6 - (2 9/24 + 14/24) = 4 5/6^4 - 2 23/24 = 4 20/24 - 2 23/24 = 3 44/24 - 2 23/24 = 21/24

    7 - (2 3/4^3 + 7/12) = 7 - (2 9/12 + 7/12) = 7 - 3 1/3 = 3 2/3

    6 1/4 - (3 2/5^8 + 3/5^5) = 6 1/4 - (3 16/40 + 15/40) = 6 10/40 - 3 31/40 = 2 19/40