Разложите на множетели ab-ac+4c-4b

+2
Ответы (2)
  1. 8 сентября, 03:13
    0
    A (b-c) - 4 (b-c) = (b-c) (a-4)
  2. 8 сентября, 04:23
    0
    A (b-c) + 4 (c-b) = a (b-c) - 4 (b-c) = (b-c) (a-4)