3/5:8/9:9/10, 15/32:5/18:10/27

+2
Ответы (1)
  1. 11 мая, 01:21
    0
    1) 3/5:8/9:9/10=3/5*9/8*10/9=

    3/5*5/4=3/4=0,75

    2) 15/32:5/18:10/27=

    15/32*18/5*27/10=

    27/16*27/10=729/160=

    4 целых 89/160=4,55625