1) 2/5+1,83 2) 9,8*3/10

+3
Ответы (2)
  1. 23 января, 15:23
    0
    40/100+183/100=223/100=2.23

    49/5*3/10=9.8*0.3=2.94
  2. 23 января, 16:52
    0
    1) 2/5+1,83=0,4+1,83=2,23;

    2) 9,8*3/10=9,8*0,3=2,94.