Д) 15/16 - 3/32 е) 7/15 + 1/3, ж) 3/50 + 18/25 з) 43/62 - 10/31

+1
Ответы (1)
  1. 28 марта, 12:35
    0
    15/16 - 3/32 = 30/32 - 3/32 = 27/32.

    7/15 + 1/3 = 7/15 + 5/15 = 12/15 = 4/5 = 0,8.

    3/50 + 18/25 = 3/50 + 36/50 = 39/50.

    43/62 - 10/31 = 43/62 - 20/62 = 23/62.