3/2*5/6+3/2:9/10-3/2*13/18

+1
Ответы (2)
  1. 12 июля, 00:20
    0
    =3/2 * (5/6+10/9-13/18) = 3/2 * ((15+20-13) / 18) = 3/2 * (22/18) = 3/2*11/9=33/18=11/6
  2. 12 июля, 01:34
    0
    3/2*5/6+3/2 : 9/10 - 3/2*13/18=5/4 + 3/2*10/9 - 13/12=5/4+5/3-13/12=22/12=11/6 1 целое5/6