4 3/8 - (3 5/7 - 5/7) + 1 5/3

+2
Ответы (1)
  1. 1 декабря, 07:03
    0
    1) 3 5/7 - 5/7 = 26/7 - 5/7 = (26 - 5) / 7 = 21/7 = 3

    2) 3/8 - 3 = 35/8 - 3/1 = (35 * 1 - 3 * 8) / 8 = 35/8 - 24/8 = 11/8 = 1 3/8

    3) 1 3/8 + 1 5/3 = 11/8 + 8/3 = (11 * 3 + 8 * 8) / 24 = 33/24 + 64/24 = 97/24 = 4 1/24

    ответ 4 1/24