1) 2 (x+3) + 5 (x+1)

2) 9 (7+y) + 8 (6+y)

3) 4 (3x+23) + 7 (6+5x)

4) 12 (9+8y) + 3 (11+6y)

+1
Ответы (2)
  1. 10 июня, 19:06
    0
    1) 2 (x+3) + 5 (x+1) = 2x+6+5x+5=7x+11

    2) 9 (7+y) + 8 (6+y) = 63+9y+48+8y=111+17y

    3) 4 (3x+23) + 7 (6+5x) = 12x+92+42+35x=134+47x

    4) 12 (9+8y) + 3 (11+6y) = 108+96y+33+18y=114y+141
  2. 10 июня, 20:28
    0
    1) 2 (х+3) + 5 (х+1) = 2*+6+5*+5=2*+5*+6+5=7*+11

    2) 9 (7+у) + 8 (6+у) = 63+9 у+48+8 у=9 у+8 у+63+48=17 у+11

    3) 4 (3*+23) + 7 (6+5*) = 12*+92+42+35*=12*+35*+92+42=47*+134

    4) 12 (9+8 у) + 3 (11+6 у) = 108+96 у+33+18 у=114 у+141