4+2/3; 3/11+7/11; 4/7+3/7; 1-5/8; 5 8/9-

+1
Ответы (1)
  1. 19 января, 23:23
    0
    4+2/3 = 4/1+2/3=12/3+2/3=14/3

    3/11+7/11=10/11

    4/7+3/7=7/7=1

    1-5/8=1/1-5/8=8/8-5/8=3/8

    5-8/9=5/1-8/9=45/9-8/9=37/9