А) - 5/6+• (-2/15) б) (-5/6+5) • (-2/15) в) - 12•3/4-2•5/12 г) - 12• (3/4-2) •5/12

+1
Ответы (1)
  1. 19 июля, 15:48
    0
    -5/6 * (-2/15) = 1/9

    (-5/6+5) * (-2/15) = 4 1/6 * (-2/15) = 25/6 * (_2/15) = - 5/9

    -12*3/4-2*5/12=-6-5/6=-6 5/6

    -12 * (3/4-2) * 5/12=-12 * (-1 1/4) * 5/12=-12 * (-5/4) * 5/12=25/4=6 1/4