3,-6; ..., ..., ...; S5-?

+2
Ответы (1)
  1. 17 мая, 05:10
    0
    Q = - 6:3 = - 2

    b3 = 3 * (-2) ² = 12

    b4 = 3 * (-2) ³ = - 24

    b5 = 3 * (-2) ^4 = 48

    S5 = 3+12+48-6-24 = 63-30 = 33