10*2/5-4 1/2 : 6 + 1/6

+1
Ответы (1)
  1. 21 мая, 23:32
    0
    10*2/5-4 1/2 : 6 + 1/6=4 11/12

    1) 10*2/5=4

    2) 4 1/2:6=9/2:6=9/2*1/6=3/4

    3) 4+3/4=4 3/4

    4) 4 3/4+1/6=4 9/12+2/12=4 11/12