1) y:1 ц 1/2 = 2 ц1/3*1/3

2) 2/7+3/7*x=2 ц1/2

+5
Ответы (1)
  1. 17 ноября, 03:51
    0
    1) у: 3/2=7/3*1/3

    у: 3/2=7/9

    у = (7*3) / (9*2)

    у=7/6

    2) 2/7+3/7 х=5/2

    3/7 х=35/14-4/14

    3/7 х=31/14

    х = (31*7) / (3*14)

    х=31/6