1) 1 7/12 / (3/8+5/12) 2) 17/36 / (3/8+5/12) 3) (3/14+5/7) / 3 5/7 4) 19/24 / (3/16+5/24)

+5
Ответы (1)
  1. 9 июля, 20:41
    +1
    1) 1 7/12 / (3/8+5/12) = 19/12: (18/48+20/48) = 19/12: 38/48 = 19/12*48/38 = 2

    2) 17/36 / (3/8+5/12) = 17/36: (18/48+20/48) = 17/36: 3848 = 17/36*48/38 = 34/57

    3) (3/14+5/7) / 3 5/7 = (3/14+10/14) : 26/7 = 13/14: 26/7 = 13/14*7/26 = 1/4 = 0,25

    4) 19/24 / (3/16+5/24) = 19/24: 19/48 = 19/24*48/19 = 2