6) 1 5/6. 3 3/5 : 2 1/5 5) 8 1/3. 1 5/7 : 2 1/5

+2
Ответы (1)
  1. 26 января, 08:55
    0
    6) 1 5/6 * 3 3/5 : 2 1/5 = 3

    1 5/6 * 3 3/5 = 33/5 = 6,6

    6 6/10 : 2 1/5 = 66/10 : 11/5 = 66/10 * 5/11 = 6/2 = 3

    5) 8 1/3 * 15/7 : 2 1/5 = 8 9/77

    8 1/3 * 15/7 = 125/7 = 17 6/7

    125/7 : 2 1/5 = 125/7 : 11/5 = 125/7 * 5/11 = 625/77 = 8 9/77