69/70*7/23-4/25:4/5+3/5*25/36=

+1
Ответы (1)
  1. 20 ноября, 12:11
    0
    69/70 х 7/23 - 4/25 : 4/5 + 3/5 х 25/36 = 31/60. 1) 69/70 х 7/23 = 3/10. 2) 4/25 : 4/5 = 4/25 х 5/4 = 1/5. 3) 3/5 х 25/36 = 5/12. 4) 3/10 - 1/5 = 3/10 - 2/10 = 1/10. 5) 1/10 + 5/12 = 6/60 + 25/60 = 31/60.