A) 37 + m + 56; б) n-45-37; в) 49-24-k; г) 35-t-18.

+5
Ответы (1)
  1. 17 июля, 16:44
    0
    a) 37+m+56=93+m

    б) n-45-37=n-8

    в) 49-24-k=25-k

    г) 35-t-18=17-t