4-7/12+15/6+21/3-11/4

+5
Ответы (2)
  1. 4 ноября, 00:42
    0
    4-7/12+15/6+21/3-11/4 = 4-7/12 + 30/12+84/12-33/12 = 122/12=10 2/12=10 1/6
  2. 4 ноября, 04:02
    0
    4 - 7/12 + 15/6 + 21/3 - 11/4 =

    = 4 - 7/12 + 30/12 + 7 - 33/12 =

    = 11 - 10/12 =

    = 10 1/6