1) (+4) + (+8,3) 2) (-4) + 5 1/6 3) - 1,3 + (+1,3) 4) 1,6 - 2,8 5) - 3 - (-5,2) 6) - 1 - (+1)

+4
Ответы (1)
  1. 5 августа, 14:11
    0
    (+4) + (+ 8,3) = 12,3 (-4) + 5 1/6 = 5 1/6 - 4 = 1/1/6

    - 1,3 + (+ 1,3) = - 1,3 + 1,3 = 0 1,6 - 2,8 = - (2,8 - 1,6) = - 1,2

    -3 - (-5,2) = 5,2 - 3 = 2,2 - 1 - (+1) = - 1-1=-2