5• (-8) + (-4) • (-2) - (-7) •3

+2
Ответы (1)
  1. 9 декабря, 04:24
    0
    1) 5 * (-8) = - 40

    2) (-4) * (-2) = 8

    3) (-7) * 3=-21

    4) - 40+8=-32

    5) - 32 - (-21) = - 32+21=-11