5 * (48:6+2:2) - 280:20*3 + (50-32) : 9=?

+4
Ответы (1)
  1. 14 июня, 05:07
    0
    1) 48:6=8

    2) 2:2=1

    3) 8+1=9

    4) 50-32=18

    5) 5*9=45

    6) 280:20=14

    7) 17*3=42

    8) 18:9=2

    9) 45-42=3

    10) 3+2=5

    ответ: 5