1) (3,5+2 1/3) : (3,5-2 1/3)

2) (5.6-3 1/3) : (1.5 + 1 1/3)

+1
Ответы (1)
  1. 28 октября, 14:39
    0
    1) (3,5+2 1/3) : (3,5-2 1/3) = (35/10+7/3) : (35/10-7/3) = 35/6*6/7=5

    2) (5,6-3 1/3) : (1,5+1 1/3) = (56/10-10/3) : (3/2+4/3) = 34/15*6/17=12/15=0,8