5 4/7 - (2.5 + 1 1/3) : 1/3

+3
Ответы (1)
  1. 1 октября, 23:28
    0
    1) 2.5 + 1 1/3=2 1/2 + 1 1/3=2 3/6 + 1 2/6=3 5/6

    2) 3 5/6 : 1/3=23/6 : 1/3=23/6 * 3/1=23/2

    3) 5 4/7 - 11 1/2=5 8/14 - 11 7/14=-6 1/14