Г) 1/5+1/7-1/9

д) 13/18-1/24 - (29/72+6/36)

е) (7/8-4/5) + (1/20+1/4) + 1/2

+4
Ответы (1)
  1. 23 августа, 04:46
    0
    Г) 1/5+1/7-1/9=0.6

    1/5=0.2

    1/7=0.15

    1/9=1.11

    0.2+0.15=0.17

    0.17-0.11=0.6

    д) 13/18-1/24 - (29/72+6/36) = 0.108

    29/72=0.40

    6/36=0.17

    0.40+0.17=0.57

    13/18=0.72

    1/24=0.042

    0.72-0.042=0.678

    0.678-0.57=0.108

    в) (7/8-4/5) + (1/20+1/4) + 1/2=0.9

    7/8=0.9

    4/5=0.8

    0.9-0.8=0.1

    1/20=0.05

    1/4=0.05

    0.05+0.25=0.3

    0.1+0.3=0.4

    1/2=0.5

    0.4+0.5=0.9