5 / 6 (3 х-у) - (1,5 х+1 / 6 у)

+5
Ответы (1)
  1. 17 октября, 23:13
    0
    5:6 * (3x-y) - (1,5x+1:6y)

    5:6=5/6

    3x*5/6=15/6x=2,5x

    y*5/6=5/6y

    2,5x-5/6y-1,5x-1/6y = x-y