Б) 4 7/15 + 8 8/15 - 6 14/15

в) (4 21/23 + 6 8/23) - 3 21/23

+3
Ответы (2)
  1. 30 мая, 14:36
    +1
    4 7/15 + 8 8/15 - 6 14/15 = (67+128-104) / 15 = 91/15 = 6 1/15

    (4 21/23 + 6 8/23) - 3 21/23 = (113+143) / 23 - 90/23 = 256/23 - 90/23 = 166/23 = 7 5/23
  2. 30 мая, 17:54
    0
    6 2/15-х=4 13/15