Решите уравнения:

а) 15x-8x=21

б) 2 х+4 х=30

в) 4 у+2 у-у=20

г) 7 у+у-2 у=24

+4
Ответы (2)
  1. 16 декабря, 20:48
    0
    15 х-8 х=21

    7 х=21

    х=21:7

    х=3

    2 х+4 х=30

    6 х=30

    х=30:6

    х=5

    4 у+2 у-у=20

    5 у=20

    у=20:5

    у=4

    7 у+у-2 у=24

    6 у=24

    у=24:6

    у=4
  2. 16 декабря, 22:55
    0
    А) 15 х-8 х=21

    7 х=21

    х=21:7

    х=3

    б) 2 х+4 х=30

    6 х=30

    х=30:6

    х=5

    в) 4 у+2 у-у=20

    5 у=20

    у = 20:5

    у=4

    г) 7 у+у-2 у=24

    6 у=24

    у=24:6

    у=4