3 1/8: ((4 5/12-3 13/24) •4/7 + (3 1/18 - 2 7/12) •1 10/17)

+5
Ответы (1)
  1. 15 октября, 19:45
    0
    3 1/8 : ((4 5/12 - 3 13/24) * 4/7 + (3 1/18 - 2 7/12) * 1 10/17) =

    = 25/8 : ((106/24 - 85/24) * 4/7 + (110/36 - 93/36) * 27/17) =

    = 25/8 : (7/8 * 4/7 + 17/36 * 27/17) =

    = 25/8 : (1/2 + 3/4) = 25/8 : 5/4 = 25/8 * 4/5 = 5/2 = 2,5