а) - 8.4 + (2,3-9,8) - (4,5-9,8) ;

+1
Ответы (1)
  1. 5 ноября, 10:15
    0
    -8,4 + (2,3-9,8) - (4,5-9,8).

    1) 2,3,-9,8 = - 7,5.

    2) 4,5-9,8 = - 5,3.

    3) - 8,4 + (-7,5) = - 0,9.

    4) - 0,9 - (-5,3) = 4,4.

    Ответ: 4,4.