a) (3x+5x) * 18=144

б) 7y-3y) : 8=17

+4
Ответы (2)
  1. 27 декабря, 08:01
    0
    а) 8 х*18=144, 8 х=144:18, 8 х=8, х=8:8, х=1. проверка: (3*1+5*1) * 18=144, 8*18=144, 144=144. б) 4 у: 8=17, 4 у=17*8, 4 у=136, у=136:4, у=34. проверка: (7*34-3*34) : 8=17, (238-102) : 8=17, 136:8=17,17=17.
  2. 27 декабря, 10:47
    0
    а) 8 х*18=144

    8 х=144:18

    8 х=8

    х=1

    б) 4 у: 8=17

    4 у=136

    у=34