Плис 1) 15/16*8/9 2) 5*2/11

+4
Ответы (1)
  1. 8 марта, 00:38
    0
    1) 15/16*8/9 = (3*5/8*2) * (8/3*3) = 5/2*1/3=5*1/2*3=5/6

    2) 5*2/11=5/1*2/11=5*2/1*11=10/11