53,5-14 1/6•1 1/17+8 2/3=

+4
Ответы (1)
  1. 1 апреля, 04:26
    0
    14 1/6 * 1 1/17 = 85/6 * 18/17 = 15

    53,5 - 15 + 8 2/3 = 53 1/2 - 15 + 8 2/3 = 53 3/6 - 15 + 8 4/6 = 47 1/6