А) 7 4/9-3 2/9+4 5/9

б) 4 7/15+8 8/15-6 14/15

в) (4 21/23+6 8/23) - 3 21/23

+1
Ответы (1)
  1. 3 января, 23:28
    0
    А) 7 4/9 - 3 2/9 + 4 5/9 = 8 7/9

    б) 4 7/15 + 8 8/15 - 6 14/15 = 6 1/15

    в) (4 21/23 + 6 8/23) - 3 21/23 = 10 29/23 - 3 21/23 = 7 8/23